środa, 9 listopada 2022

James Cameron mówi, że Avatar 3 może zawinąć serię – jeśli Avatar Istota wody zbombarduje w kasie

Wyłącznie reżyser James Cameron rozmawia z Total Film o jego kontynuacjach Avatara – i powstrzymuje sceny z Avatar 2 do następnej kontynuacji

Avatar 2 Istota wody

Avatar 2 cały film nadchodził od dawna. Mimo długiego okresu między filmami James Cameron pędzi naprzód ze swoją wizją przyszłości Pandory. W rzeczywistości reżyser pracuje obecnie nad trzema dodatkowymi sequelami, zabierając nas aż do Avatar 5.

Avatar 2 nie zawsze był Istotą wody. W rzeczywistości kontynuacja kasowego molocha Avatar cda pierwotnie miała zupełnie inną fabułę – i wkrótce można zobaczyć, jak rozgrywa się ta historia, ale nie w formie kinowej. Po tym, jak James Cameron napisał scenariusz do 130-stronicowej kontynuacji, zatytułowanej Avatar: The High Ground, postanowił zrezygnować z pomysłu przekształcenia historii w film. 

Jednak, czy seria będzie kontynuowana w przyszłości, okaże się, jeśli Avatar 2 Istota wody nie zrobi furii w kasie, to następna kontynuacja może być przyspieszonym finałem. „Rynek może nam powiedzieć, że skończyliśmy w ciągu trzech miesięcy, lub możemy być częściowo gotowi, co oznacza:„ OK, dokończmy historię w filmie trzecim i nie kontynuujmy bez końca”, jeśli to po prostu nie jest opłacalne ”. Cameron opowiada Total Film w nowym numerze magazynu, z Avatarem 2 na okładce.

Czytaj także: Terminator Genisys: Arnie wrócił - recenzja filmu

Przy zgłoszonym budżecie w wysokości 1 miliarda dolarów na wszystkie cztery części Avatara, ponowne nawiązanie kontaktu z publicznością chodzącą do kina jest niezbędne – łatwiej powiedzieć niż zrobić, gdy przemysł filmowy przeszedł tektoniczną zmianę w ciągu ostatniej dekady. „Jesteśmy teraz w innym świecie niż wtedy, gdy pisałem te rzeczy”, mówi Cameron. „To cios jeden-dwa – pandemia i vod. Albo odwrotnie, może przypomnimy ludziom, o co chodzi w chodzeniu do teatru. Ten film zdecydowanie to robi. Pytanie brzmi: ilu ludzi teraz daje gówno?"

Jeśli instynkty Camerona nadal kierują się pieniędzmi – a jego osiągnięcia sugerowałyby, że rzadko się myli – jest prawdopodobne, że wielu ludzi nadal będzie ich obchodzić. W końcu, jeśli jakikolwiek filmowiec wie, jak zrobić superlatywną drugą część, jest to człowiek stojący za filmami: Obcy i Terminator 2: Dzień sądu. „Kluczem do sequela jest zaskakiwanie w sposób, który nie jest zniechęcający” – wyjaśnia Cameron. „Ponowne połączenie się ze znajomym, co było zabawne i dobre, i to sprawiło, że pierwszy film stał się hitem. Ale robienie tego w sposób, który jest nieoczekiwany lub który zabiera cię w miejsce, które jest nieoczekiwane”.

A twórca filmu nadal wspiera się na tworzeniu Avatara 3. „Jest kilka rzeczy, które wyciągnąłem z Avatar 2 Istota wody, które chciałbym wrzucić do trzeciego filmu, miejmy nadzieję”, kontynuuje. Przyznaje jednak: „To są okropnie drogie filmy. Przed pandemią nakręcenie filmu, który kosztował tak dużo, było szkicowym uzasadnieniem biznesowym. W tym momencie musimy tylko odtworzyć, aby zobaczyć, co się stanie. Ale co wiem teraz jest: zapewniamy trzy godziny całkiem szalonego doświadczenia”.

Gdzie obejrzeć Avatar 2 cały film online

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak działa VOD

 Co to jest przesyłanie strumieniowe wideo na żądanie (VOD) i jak to działa? Wszyscy go używaliśmy, nawet jeśli o tym nie wiedzieliśmy. To w...